Smrt mazlíčka je velmi bolestivá. Co dělat, aby vám bylo lépe

 Mazlíčci 
28. května 2020 15:03 / Eva Vogelová
  1
📷
5 fotografií v galerii
Na smrt mazlíčka se nedá připravit Pixabay
Když umře člověk, kterého jste celý život milovali, je naprosto přirozené, že budete prožívat šílenou bolest. Se zvířecími mazlíčky tomu není jinak. Stali se součástí vašeho každodenního života, jste rodina. Jak se s něčím takovým vypořádat?

Péče o domácího mazlíčka si žádá prakticky totéž, co péče o vlastní dítě. Vyžaduje to spoustu povinností, ale mnohonásobně se vám to vrátí v podobě lásky. Rozdíl mezi potomkem a mazlíčkem je ten, že dítě s největší pravděpodobností opustí tento svět později než vy, ale váš mazlíček ne. A bude to hodně bolet. Nezbývá nic jiného, než neštěstí v podobě mazlíčkovy smrti nějak zpracovat.

Truchlení

Smrt zvířete s sebou nese tíživé emoce. Každý člověk smrt svého mazlíčka vnímá trochu jinak. Nikdo nemá právo říkat, jak dlouho byste měli truchlit. Někdo probrečí dva dny a dokáže se posunout dál. Jiný dlouhé dny plné smutků a melancholie. Dejte průchod vlastním emocím. V žádném případě se za ně nestyďte. Potlačovaná bolest nakonec povede k ještě větší.

Rodinná blízkost

Semkněte se se svojí rodinou a přáteli. Lidská mysl hledá vysvětlení, proč se musela stát taková tragédie. Hledá viníka, na kterého směřuje své výčitky. Nenechte prostor této negativitě a truchlete spolu. Podporujte se navzájem. Nejenomže utužíte vztahy, ale mnohem rychleji se vyrovnáte se smrtí vašeho chlupatého kamaráda.

Rozloučení

Hřbitovy existují proto, aby se člověk mohl rozloučit s blízkou osobou. A později ji navštěvovat a vzpomínat na společné zážitky. Rozlučte se s mazlíčkem, jak sami uznáte za vhodné. Udělejte mu pomníček. Zapalte svíčku. Položte na hrob oblíbenou hračku či pamlsky. Proveďte cokoliv, co vám přijde vhodné. A uchovejte v duši všechno krásné, co jste spolu prožili.

Nový parťák

Možná vám do hlavy vstoupila myšlenka na pořízení nového chlupáče. Nesmíte se však unáhlit, své rozhodnutí si promyslete. Nejdříve prožijte smutek. Pokud byste skočili rovnou po hlavě do nového vztahu s jiným zvířetem, mohlo by vycítit, že je pouhou náhradou.

Zkuste například vyplnit dobu truchlení výpomocí v útulcích. Budete na blízku těm, kteří to potřebují. Až uznáte za vhodné, nebojte se přivítat nového chlupáče. Na nového chlupáče při výchově nekřičte, mohl by ve vás ztratit důvěru.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Landa se po koronavirových skandálech vrací k hudbě

Styl

Kalhotový kostým si razí cestu zpět do světa módy. Vypadá skvěle a je snadné jej stylovat

Dům a zahrada

Jeden návyk, který pomůže udržet toaletu čistou. Je vědecky potvrzeno, že klíč spočívá v záchodovém...

Zavřít reklamu