Psí plemena, která vám nenechají na zemi ani chlup

Ne každý snese plný byt chlupů
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
09. září 2020 10:00 / Depositphotos
  10   2
Uvažujete o pořízení psa, ale máte obavu z neustálého vysávání chlupů? Poradíme vám, jaká plemena prakticky nelínají.

Chlupy všude, kam se podíváš. Na koberci, pohovce, posteli, oblečení. Zbavit se jich bývá často nadlidský úkol. Většina chovatelů je s tímto problémem již smířená, ale jsou lidé, kteří o koupi psa teprve uvažují a toto je pro ně poměrně velké minus. Nicméně pro takové máme dobrou zprávu. Existují plemena, která línají málo nebo dokonce téměř vůbec.

Chce to kudrnáče 

Pokud chcete mít skutečně jistotu, že váš pejsek opravdu nebude línat, pak se podívejte na kudrnatá plemena a se stále dorůstající srstí. Počítejte však s tím, že denně budete muset použít hřeben a čas od času také zásah psího "kadeřníka", ale na chlupy v polévce i na šatech můžete s klidem zapomenout. Která plemena to tedy jsou?

Inteligentní pudlík

Pudlíci bývali jednu dobu hodně oblíbení, ale v posledních letech už tomu tak není. A to je přitom škoda. Toto plemeno totiž nejenomže nelíná, ale především patří mezi nejinteligentnější psy, proto se velmi snadno naučí různým povelům. Nenechejte se zmást. Pudl sice vypadá na první pohled jako gaučové zvíře, ale původě byl využíván pro lov vodních ptáků, zejména kachen. Vybrat si můžete nejenom z různých barevných variant, ale také z několika velikostí od trpasličího až po královského. Co se týče srsti, tak pudla je potřeba pravidelně vyčesávat i stříhat. S pudlem získáte nejenom krásného pejska, ale také veselého společníka, který nepokazí žádnou legraci. A dokonce se snese i s kočkami.

Boloňský psík

Další chlupáč s milým výrazem je boloňský psík, kterého si lidé často pletou s bišonkem. Jde o malé plemeno, které se velmi snadno přizpůsobí jakékoliv rodině. Svou mírnou a přívětivou povahou se také skvěle hodí ke starým lidem. Srst boloňského psíka je pouze čistě bílá či žlutavá a vzhledem k tomu, že je poměrně hodně hustá, je potřeba ji pravidelně vyčesávat. Důležité je také zbavovat chlupů i vnější zvukovod, aby nedošlo k zánětu. Nicméně za tuto péči se vám psík odmění tím, že po něm nenajdete doma jediný chlup.

Ruská barevná bolonka

K dalším nelínajícím kudrnáčům patří ruská barevná bolonka. I když na první pohled vypadá toto plemeno jako roztomilý plyšový medvídek, nenechejte se zmýlit. Velmi snadno se přizpůsobí i rychlejšímu tempu aktivní rodiny. Jde o přátelské plemeno, které se snese i s jinými domácími mazlíky, ovšem k větším plemenům bývá trochu nevyzpytatelný. Ruská barevná bolonka se vyskytuje v různých barevných kombinacích od černé přes žíhanou až plavou, kromě bílé. I tato srst vyžaduje každodenní vyčesávání, aby se nezacuchala. Stejně tak je potřeba pravidelné stříhání. A jedna zajímavost na závěr. Bolonka může během života změnit i barvu. Často srst trochu zesvětlá, nebo dokonce úplně zmizí některé fleky.

I pro alergiky

Kudrnáčů je samozřejmě celá řada. Kromě nich si můžete vybrat bezsrstá plemena, jako je čínský chocholatý pes nebo peruánský naháč či americký bezsrstý teriér nebo jonangi dog. Výhodou těchto plemen je také fakt, že se hodí i k alergikům, stejně tak i yorkšírský teriér. I ten potřebuje pravidelnou péči o svou srst. Jak se o ni starat, jsme psali zde.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Za nejčistším vzduchem v Evropě se nemusíte trmácet daleko. Máte ho na dosah ruky

Věda & Vesmír

Život v řekách po celém světě vymírá. Vědci zveřejnili znepokojivou budoucnost ryb

Bydlení

Plísním se ve spárách daří velmi dobře. Zlikvidujte je šetrně a bez velké námahy

Zavřít reklamu