Zasaďte si hořčičné semínko. Detoxikuje půdu a odpudí škůdce

 Zahrada 
27. září 2020 09:28 / Šárka Sokolská
  1
📷
4 fotografie v galerii
Tato drobná rostlina v sobě ukrývá velkou sílu Depositphotos
Chcete-li vaši zahradu pro příští rok zbavit plevele, existuje jedna rostlina, která to dokáže. Hořčice setá. Ta navíc vaší zahradě přinese mnohem více benefitů.

Na většině zahradách už je po první sklizni. A co s prázdnými záhony? Máte dvě možnosti. Buď zasít zeleninu, která vám bude růst ještě na podzim, a nebo půdě poskytnout pořádnou dávku živin v podobě zeleného hnojení. Některé rostliny mají tu moc, že dokáží nejenom půdu vylepšit, ale také ji odplevelit a obohatit humusem. K této rostlině patří i horčice setá. Poradíme vám, jak s ní naložit.

Konec s otravným pletím 

Hořčice má tu úžasnou vlastnost, že pokud ji zasadíte, zahubí vám i plevel. Snese i tuhou zimu, dokonce i teploty až – 50 stupňů Celsia. Semínka hořčice sázejte do hloubky maximálně 1,5 cm. Běhelm 3-5 dnů vám pak začnou klíčit. Mezi rostlinami nechejte alespoň 20 cm odstup. 

Detoxikace půdy

Tím, že si vysadíte do zahrady hořčici, získáte celou řadu benefitů. Rostlina pomůže vyčistit půdu od fosfátů a dalších chemikálií z hnojení. Ať se to zdá neuvěřitelné, hořčice dokáže také vstřebat obrovské množství škodlivin z půdy. Umí také ničit hnilobu, plíseň a další škodlivé látky v půdě. Díky tomu budete mít na jaře záhon zcela detoxikovaný a připravený pro další výsadbu. Rostliny v takové půdě pak budou doslova jako v bavlnce a porostou vám jako z vody. Navíc kořeny uvadlé hořčice můžete využít jako hnojivo pro rostliny. 

Přírodní odpuzovač

Hořčice dokáže nejenom půdu detoxikovat, ale zároveň umí odpuzovat různé škůdce, o které v zahrádce zrovna příliš nestojíte. Je účinná proti červům, drobnému hmyzu a dokonce nevoní ani šnekům. Můžete ji bez obav vysadit mezi jiné plodiny na zahradě. Kromě toho najde uplatnění také v kuchyni či jako lék. Ze semínek se dají připravit skvělé obklady. Na co vše vám pomohou, jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bývalá služebná prince Andrewa musela absolvovat školení, aby se mohla správně starat o jeho sbírku 72...

Styl

Proč je důležité sušit vlasy ručníkem dříve, než použijete výživovou masku

Dům a zahrada

K důkladnému úklidu bytu vám může pomoci i sníh. Využijte jeho sílu na maximum

Zavřít reklamu