Několik nejzásadnějších chyb při holení!

 Ostatní 
15. května 2016 22:34 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Holení je proces odstraňování chlupů nebo vlasů nad kůží.  Internet
Říkáte si, co byste asi tak mohly dělat za chyby, když už se holíte, či epiluje od puberty? Možná bude překvapena, kolik podstatných drobností můžete dělat špatně.

Takže se může stát, že si zbytečně komplikujete život. Pichlavé chloupky, šupinky na kůži, či pigmentové skvrny a škrábance to vše mohou být nepříjemné důsledky špatného postupu při holení. Na co byste si měla dát obzvlášť pozor?

Holíte se na noc

Jednak si tím zkracujete dobu hladkých nouhou, ale především není holení tolik efektivní. Proč? Nohy během dne (nebo třeba po horké koupeli) otékají, a tím se chloupky trochu schovají. Proto doporučujeme holení při ranní sprše.

Vosk každý týden je špatně

Je to sice jednoduchý a rychlý způsob, jak se i doma můžete epilovat, ale neměla byste to přehánět. Podle dermatologů je epilace voskem vhodná jednou za čtyři týdny, jinak může dojít ke ztenčení a porušení nejsvrchnější vrstvy kůže. Hrozí drobná poranění, „šupinatění“ naší kůže a další patálie, o které rozhodně nestojíte. Epilujte vždy až budou všechny chloupky minimálně 4 mm.

Nepoužíváte peeling

Přitom je to nejlepší prevence proti zarůstání chloupků. Krásně a hlavně bezbolestně odstraní nepotřebné a nechtěné šupinky kůže, které často nutí chloupky růst křivě. Z čehož leckdy vznikají další problémy.

Holíte se špatným směrem

I to může být důvod k jejich nepříjemnému zarůstání. Žiletkou holte vždy ve směru růstu chloupků. Je to pracnější, pomalejší, ale vyhnete se červeným tečkám.

Používáte nekvalitní tělová mléka

Nepříliš kvalitní parfémovaná mléka, či tonika s obsahem alkoholu mohou mít za následek nepříjemné červené fleky, především v oblasti třísel. Pokud máte jemnou a citlivou pleť, dejte přednost kvalitní kosmetice. Skvělé jsou přípravky se zklidňujícím účinkem aloe vera.

Zbytečně se mučíte

Neplatí to tedy u každé, ale většina žen je před, během a po menstruaci daleko citlivější. Takže i vytrhávání chloupků může více bolet. Epilace se vám bude snášet daleko lépe během ovulace, bude vás to méně bolet.

Pozor na slunění

O nohy nejde, ale při odstraňování chloupků kolem obočí a nad rty, byste se měla stranit slunečních paprsků. Hrozí pigmentové skvrny, které odstraňují obtížněji. Proto epilaci v těchto místech plánujte vždy k večerním hodinám.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod