Pohodu a příjemnou atmosféru zajistí v ložnici zdánlivé maličkosti

 Dům 
28. února 2019 16:14 / Marie Popelková
  1
📷
4 fotografie v galerii
Příjemné prostředí je v ložnici hodně důležité Depositphotos
Ložnice je bezesporu intimní místnost, ve které by neměla být nouze o romantiku, klid a pohodu. Správnou atmosféru můžete v ložnici vykouzlit i pomocí drobností, které vás nijak finančně nezruinují.

Dominantním prvkem v ložnici je postel. Pokud byste ale v pokoji měli jen lůžko, byť sebekvalitnější, zřejmě by vám v místnosti moc příjmně nebylo. O pohodovou atmosféru se totiž postarají drobnosti, které by v ložnici neměly chybět. I zdánlivé drobnosti se totiž mohou postarat nejen o lepší atmosféru, ale i kvalitnější spánek.

Snažte se do ložnice zakomponovat doplňky v páru, tedy dvě květiny, dvě vázy, dvě svíčky, dvě srdíčka a podobně. Přináší to údajně lepší energii. S množstvím těchto prvků to však nepřehánějte. Prostor by měl působit vzdušně, čistě a vyvolávat klidný dojem. Jaké doplňky by v ložnici neměly chybět?

Kobereček u postele

Pokud máte v ložnici celoplošný koberec, nemusíte to řešit. Pokud ale v místnosti chybí, určitě si pořiďte alespoň malý kobereček k posteli (z každé strany jeden). Je rozhodně příjemnější se po ránu dotknout bosou nohou příjemného a teplého materiálu než studené podlahy.

Kusové koberce a běhouny navíc mohou celou ložnici příjemně zútulnit a barevně doladit. Pokud si chcete pořídit kobereček snadný na údržbu, vyberte si nějaký klasický typ. Ty s delším vlasem už vyžadují větší péči, ale je pravdou, že jsou podstatně příjemnější na dotek. Pokud by vám koberček klouzal po podlaze, pořiďte si pod něj protiskluzovou podložku.

Svíčky

Pokud toužíte do vaší ložnice vnést trochu romantické nálady, určitě vám v tom pomohou svíčky. Jejich hřejivé teplo vyvolává v člověku velmi příjemné pocity. Rozhodně je dobré si ke svíčkám pořídit i nějakou pěknou lucernu či vhodný svícen, kde bude svíčka nejen skvěle vypadat, ale hlavně bude v bezpečí a eliminujete tak možné riziko požáru. Co se týká barev, je lepší vybírat spíše jemné a neutrální tóny.

Svítící dekorace

Pokud si myslíte, že svítící dekorace v podobě různých světelných řetězů a podobně se do bytu hodí jen o Vánocích, jste na omylu. Pokud zrovna nezvolíte svítící sněhuláky či soby, mohou světelné dekorace zdobit váš interiér klidně celoročně. Decentní světýlka přivolají do vaší ložnice naprosto romantickou a kouzelnou atmosféru, obzvláště v kombinaci se svíčkami. A když si pořídíte světelné dekorace na baterky, nemusíte se ani ohlížet na to, kde zrovna máte zásuvky. Zajímavě vypadá světelný řetěz třeba za postelí, ale i na parapetu nebo kdekoliv jinde. O tom, jak si doma vyrobit světelný řetěz v papírových krychličkách, jsme psali zde.

Pokojové květiny

Možná jste už někde slyšeli, že květiny do ložnice nepatří, jenže tak úplně pravda to není. Menší množství vhodně zvolených rostlin rozhodně není na škodu. Zvolit můžete třeba levanduli, aloe vera, jasmín, břečťan či hadí rostliny. Vyhýbat se nemusíte ani orchidejím. V ložnici by se jim mělo dařit, protože je v této místnosti obvykle vyšší vlhkost, což těmto tropickým rostlinám svědčí. Květináč pak můžete postavit na parapet, ale i poličku nebo komodu, záleží to čistě na vás.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Petr Batěk si na sebe uvázal bič: Buď se dostane do formy, nebo zaplatí ze svého dost peněz

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Tech

Není to tank, ale funguje jako tank. Američané mají nové lehké tankové vozidlo

Zavřít reklamu