Místa, kterým se při čištění octem musíme vyhnout

 Dům 
02. září 2017 12:07 / Marie Popelková
  1
📷
3 fotografie v galerii
Používáte ocet nejen při vaření, ale i při uklízení? Čeho se při tom vyvarovat? internet
Pokud se snažíte ve vašem domě co nejvíce omezit chemikálie, pravděpodobně při čištění hodně používáte ocet, který dokáže téměř vše snadno a levně vyčistit. Dávejte si ale pozor. Jsou místa, která by s octem nikdy neměla přijít do styku. Poradíme, čeho se vyvarovat.

Jestli máte dřevěné podlahy, rozhodně se nepokoušejte skvrny na nich odstranit octem. Mohl by totiž narušit jejich ochranný povrch a způsobit, že už nebudou vypadat čistě a leskle, ale zašle a ušmudlaně. Dřevěné podlahy čistěte pouze prostředky k tomu určenými.

Ocet obsahuje kyselinu octovou, která není vhodná k čištění přírodních kamenů jako je žula nebo mramor. Pokud je vaše pracovní deska kuchyňské linky z některého z těchto materiálů, rozhodně na ni ocet nepoužívejte. Mohly by se v ní vytvořit prohlubně nebo by mohla ztratit lesk.

Někdy se doporučuje přidat ocet do pračky nebo myčky na nádobí. Je to ale riziko. Ocet sice dokáže vyčistit kovové částice spotřebičů, ale zároveň také zničit gumové hadičky a další díly z gumy.

Jestli se ve vaší domácnosti nacházejí drahé nože s čepelemi z uhlíkové oceli, neměly by přijít do styku s kyselinou, kterou ocet také obsahuje. Myjte je jako ostatní nádobí s tou výjimkou, že byste je občas měli naolejovat, abyste zabránili rzi.

Témata: ocet, čištění, povrchy
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Lela Ceterová podstoupila další dvě plastiky. Odletěla kvůli tomu až do Íránu

Styl

Renata (56): Dcera za mnou po narození vnoučat téměř nejezdí a půjčovat mi děti nechce, že je...

Dům a zahrada

Dopřejte si vlastní ovoce i během zimních měsíců. Důležitá je zralost při sklizni a vhodná vlhkost při...