Nepodceňujte umístění pelíšku pro pejska! Může ho to stát zdraví!

Někdy skončí váš mazlíček v posteli.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
01. září 2017 11:22 / Internet
  16   8
Každé zvíře potřebuje svoje místečko pro klidný odpočinek i spánek! Tyto funkce výborně plní psí pelíšky. Po pořízení musíte vyřešit důležitou otázku. Kam s ním, aby neomezoval chod rodiny a vyhovoval majiteli pelíšku?

Při výběru vhodného místa se vyhýbejte místům v průvanu, protože by to mohlo ohrozit zdraví zvířecího miláčka. Nevhodná jsou proto umístění pelíšku pod oknem či v průchozí chodbě. Radost pejskovi neuděláte ani tehdy, pokud pelech umístíte k topení či na přetopené místo. Zkuste se také vyvarovat umístění někde v zapadlém koutě v domě nebo v bytě. Pes potřebuje mít neustálý přehled o dění kolem. Pamatujte na to, že pokud jednou vhodné místo vyberete, už ho neměňte. 

Ideální řešení jsou dva pelíšky. To volte pouze v případě, že máte prostorný dům či byt. Jeden by mohl najít uplatnění na klidném místě, kde bude mít pes klid při odpočinku a druhý na frekventovaném místě, kde bude moct sledovat dění ve svém okolí.

Naprosto přesně se nedá říct, kde je vhodné místo právě pro vašeho mazlíčka. Záleží vždy na jeho povaze, a proto nezbývá nic jiného, než vypozorovat, která místa váš pes s oblibou vyhledává. Některé zvíře potřebuje ke svému odpočinku klid a samotu a uvítá pelíšek v nefrekventovaném koutu předsíně. Zvíře toužící po pocitu ochrany ocení pelíšek pod stolem či policí skříně, kde se cítí podobně jako v boudě. Také jsou psi, kteří potřebují vaši přítomnost a nejlepším místem je pro ně místo v ložnici.

Pelech pořídíte téměř v každém zverimexu. Na výběr máte molitanové či látkové pelíšky s různě vyztuženými okraji, proutěné koše nebo i plastové vaničky.  

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Vsaďte letos na jistotu. Navštivte ostrovy v Jaderském moři, kde ještě vládne klid a pohoda

Věda & Vesmír

Průzkumníci objevili vrak slavného torpédoborce z druhé světové války

Bydlení

Začíná sezona medvědího česneku. Pozor na záměnu s konvalinkou a ocúnem

Zavřít reklamu