Nenechte si od vos ničit ovoce! Zbavte se jich pomocí pastí!

Vosy láká zralé ovoce.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
30. srpna 2017 12:09 / Internet
  13   8
Trápí vás na zahradě nálety vos, které ničí vaši pečlivě vypěstovanou úroku ovoce? Vyrobte pasti, které nenechavé vosy přilákají, lapí a už nepustí!

Nejrozšířenější typ lapače zvládnete vyrobit za pár minut. Budete k tomu potřebovat PET lahev, limonádu, provázek, nůž a lepicí pásku. Ideální je PET lahev, ve které byla sladká limonáda. Prvním krokem je odříznutí zhruba třetiny lahve s hrdlem.

Do zbylé části nalijte sladkou šťávu nebo do ní vložte kousky ovoce.  Nyní přichází na řadu odstřižený kousek lahve. Přiklopte ho tak, aby hrdlo směřovalo ke dnu. Pomocí lepicí pásky k sobě oba kusy připevněte. Stačí přidat provázek na pověšení na strom a past na vosy je hotová.

Na další typ lapače je potřeba zavařovací sklenice a šroubovák. Postup je velmi jednoduchý a hotovo budete mít do deseti minut. Dovnitř sklenice se šroubovacím uzávěrem nalijte nějakou sladkou limonádu nebo na dno dejte marmeládu, která hmyz spolehlivě přiláká. Nyní pomocí šroubováku udělejte do víčka díry. Musí být dostatečně velké, aby jimi vosy vlezly dovnitř. Když se polapí, ven už se nedostanou. Pokud chcete past pověsit, stačí přidat provázek.

Pokud se však nechcete pouštět do výroby, lze lapače i koupit. Pořídit je můžete okolo tří set korun. K některých nákupům dostanete i sladkou limonádu, kterou potom nalijete do lapače.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Cesty po Čechách: Chcete vidět něco nezvyklého? Udělejte si výlet do Pradědovy galerie

Věda & Vesmír

Zimní sporty a jejich budoucnost. Zpráva, která se nečte dobře

Bydlení

Hledáte levný způsob, jak oživit interiér? Dekorační polštáře do značné míry ovlivní atmosféru bytu