Přemýšlíte, čím nazdobit velikonoční vajíčka? Zkuste rýži, šlehačku či skořápky

 Dílna 
13. dubna 2019 13:52 / Marie Popelková
  6   0
📷
5 fotografií v galerii
Vajíčka lze obarvit i pomocí rýže Pinterest
Velikonoce klepou na dveře, a tak vám možná přijdou vhod nápady, jak neobvykle a přitom zajímavě ozdobit velikonoční vajíčka. Méně zruční čtenáři určitě ocení, že tyto metody zvládnou i oni.

Líbí se vám velikonoční zvyk barvení vajíček, ale nemáte dost času na to, abyste výzdobou vajíček zabili hodiny času? Nebo nejde o čas, ale chybí vám výtvarné nadání? Tak právě pro vás jsme připravili tři návody, jak koledníkům nabídnout krásná vajíčka, jejichž výzdobu zvládne opravdu každý.

Barvení rýží

Zajímavého efektu docílíte, když uvařená vajíčka obarvíte pomocí rýže. Stačí suchou nevařenou rýži nasypat do sáčku, rýži obarvit podle gusta a vložit vajíčko. Pak sáčkem opatrně párkrát zatřeste a máte hotovo.

Vajíčka tímto způsobem můžete barvit jednobarevně, ale klidně lze vajíčku dopřát štěrchací lázeň v různě obarvených rýžích, takže bude výsledek hýřit barvami.

Šlehačkové barvení

Nápaditého vzhledu docílíte také díky šlehačce. Kromě šlehačky budete potřebovat ještě gelové potravinářské barvy. Na šlehačku aplikujte pár kapek barviva a jemně promíchejte, aby vznikl zajímavý barevný vír. Pak vajíčka vložte do šlehačky a celá je pomocí lžíce směsí pokryjte. Nechejte asi 15 minut působit. V misce s vodou nakonec vajíčko opatrně opláchněte. Ale pozor! Přebytečnou šlehačku nesmíte otírat a vajíčko nesmíte dávat ani pod tekoucí vodu - barevný efekt by se slil. Opláchnutá vajíčka nechejte na vzduchu uschnout.

Skořápková mozaika

Na tuto metodu budete potřebovat trochu trpělivosti, ale zvládne to každý. Nachystejte si k ruce rozbité vaječné skořápky - buď bílé nebo obarvené. Bílé neobarvené vajíčko pak polepte rozbitými obarvenými skořápkami jako mozaiku, Na obarvené vajíčko zase pro změnu nalepte bílé skořápky. Z vaječných skořápek můžete vyrobit i krásný velikonoční věnec, jak jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Těchto dvanáct jídel pleť skutečně nesnáší. Raději se jim vyhýbejte

Dům a zahrada

Než přijdou Dušičky, vyčistěte náhrobky. Na každý materiál platí něco jiného

Zavřít reklamu