Jak si z obyčejné hlávky zelí jednoduše vytvořit originální vázu

Zkrášlete si domov touto neobvyklou dekorací
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Dům 
19. května 2019 09:28 / Archiv
  0   2
Tulipány a zelí. Co mají tyto dvě zcela odlišné věci společného? Možná se budete divit, jaká skvělá dekorace se z nich dá vykouzlit.

Jaro je v plném rozpuku. Zahrádkáři mají plné ruce práce, na balkonech se to také začíná zelenat. Ale co v bytech? Tam je nejlépe vnést jaro pomocí řezaných květin. Jestli je také milujete a neustále si kupujete nové a nové, a přitom nemáte dostatek váz v domácnosti, poradíme vám pár fíglů, kterými je můžete nahradit. Třeba obyčejným zelím.

Váza za pár korun

Hlávka zelí stojí pár korun, takže oproti váze je to zanedbatelná položka. Takže se vydejte do obchodu, kupte si jednu či dvě krásné souměrné hlávky a pusťte se směle do toho.

Dále potřebujete

  • větší talíř
  • pořádně ostrý nůž
  • sklenici s vodou 
  • květiny
  • stuhu či jinou dekoraci

Postup

Hlávku nejprve dobře očistěte a zbavte poškozených listů. Potom opatrně odtrhněte ze středu další listy. Vezměte sklenici a podle jejího průměru vyřízněte ve středu hlávky otvor tak, aby se tam vešla. Sklenici dejte do otvoru, naplňte ji vodou a umístěte do ní květiny. Hlávku pak umístěte na dekorační talíř a můžete ji také dozdobit třeba stuhou či jinou suchou dekorací. Návod na to, jak udržet květiny co nejdéle čestvé, jsme psali zde.

Poslouží i květináč či miska

Nemáte-li odvahu na zelí, pak vězte, že velmi zajímavě vypadá také květináč nebo obyčejná skleněná mísa, kterou můžete naplnit vodou a naaranžovat do ní květiny. 

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají skutečné zážitky

Věda & Vesmír

Ve středu Země se dějí nevysvětlitelné věci. Zemské jádro je nakřivo a vědci nevědí proč

Bydlení

Pistáciové skořápky nevyhazujte, jsou ideálním pomocníkem v zahradě. Jako mulč i odpuzovač slimáků

Zavřít reklamu