Jaké potraviny byste nikdy neměli dávat do mrazáku?

Do mrazáku nemůžete dát vše
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Ostatní 
30. srpna 2019 11:00 / Depositphotos
  1   0
Někdo si může myslet, že do mrazáku patří opravdu téměř všechno, ale není to tak. Některé potraviny se mohou zkazit nebo poškodit, a poté již nebudou vhodné jídlu. Máte přehled o tom, jaké potraviny zmrazit opravdu nesmíte?

Mrazák je důležitý spotřebič v domácnosti. Prodlouží trvanlivost některých potravin, aniž by se zkazily. Někteří lidé se však dopouští velkých chyb tím, že do něj vloží v podstatě, co je napadne. Raději se ujistěte o tom, jaké potraviny tam skutečně nepatří.

Vajíčka

Vajíčka patří jedině do lednice. Pokud v ní už nemáte místo, raději je schovejte do chladné spíže než do mrazáku. Tam by vám skořápky po chvíli praskly. Vajíčka by se nedala jíst, dovnitř by se dostaly bakterie a žloutek by byl gumový.

Ovoce a zelenina obsahující velké množství vody

Ovoce a zelenina s vysokým obsahem vody do mrazáku nepatří. Melouny, okurky, nektarinky, jablka nebo pomeranče jsou nejlepší čerstvé. Po uložení do mrazáku ztratí svoji chuť a může se i zdeformovat jejich tvar.

Rozmražené maso

Maso, které jste už jednou uchovávali v mrazáku, do něj zpátky nedávejte. Musíte ho použít, nebo vyhodit. Začaly by se v něm rychle množit bakterie, které by vám mohly způsobit různé nemoci. A to byste jistě nechtěli.

Zrnka kávy

Zrnka kávy na vzduchu stárnou a po chvíli už nebudou čerstvá. Skladováním kávy v lednici či mrazáku si moc nepomůžete. Velký chlad kávu vysuší a ztratí tím svoji původní chuť. Uchovejte ji ve vzduchotěsné nádobě ve spíži.  

Mléčné výrobky

Většina mléčných výrobků patří do lednice. Do mrazáku dejte pouze potraviny s vysokým obsahem tuku, který zkontrolujte na obalech potravin. Může jít o máslo či sýr.

Konzervy

Plechovky rozhodně nikdy nedávejte do mrazáku, mohly by vám tam vybouchnout. Obsahem konzervy byste mohli mít zašpiněný celý mrazák. Pokud jídlo v plechovce chcete i přesto zamrazit, předělejte ho do jiné nádoby.

Ohřáté jídlo

Ohřívané jídlo nepatří do lednice ani do mrazáku. Když jste nedojedli oběd, nechte ho vychladnout. Kdybyste to neudělali, v jídle by se vám začaly množit bakterie, ze kterých byste mohli mít minimálně střevní potíže.

Pokud někam spěcháte a nemůžete čekat, až vám zbytek jídla vychladne, raději ho vyhoďte, než abyste ho dali do mrazáku. Dále čtěte: Víte, jak efektivně vyčistit ledničku?

Eva Vogelová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Malý ostrov, který nabízí velké dobrodružství. Tady se rozhodně nudit nebudete

Věda & Vesmír

Dříve se hojně jedla zvířata, která bychom dnes na talíři rozhodně mít nechtěli

Bydlení

Podle čeho vybrat správnou velikost přikrývky. Zdá se to být jednoduché, ale má to svá pravidla

Zavřít reklamu