Kondicionér nemusíte použít pouze na vlasy. Překvapí vás jeho široké využití

Kondicionér vyživuje vlasy, dokáže ale mnohem více
📷
Dalších 6 fotografií v galerii
 Ostatní 
30. srpna 2019 15:56 / Shutterstock
  0   0
Kondicionér by měla používat každá žena, protože vyživuje vlasy a dodává jim lesk. Pokud si pořídíte nějaký kondicionér, který vám vyloženě nesedí, můžete ho prakticky využít v domácnosti. Není nutné si s ním umývat pouze vlasy.

Kondicionér je běžně dostupný přípravek, který seženete v každé drogerii za malou částku. Profiluje se sice jako hygienický prostředek na vlasy, ale zvládne toho v domácnosti mnohem více. Možná budete překvapeni, na co všechno ho můžete použít.

Čištění kosmetických štětců

Kosmetické štětce na make-up potřebují očistu několikrát do měsíce. Pokud je používáte každý den, umývejte je alespoň jednou týdně. Pokud to neuděláte, rozmnoží se v nich bakterie, které si nanášíte na obličej.  

Na čistění kosmetických štětců existují speciální přípravky, ale pokud máte doma kondicionér, nebudete je potřebovat. Štětce navlhčete, kápněte na ně kondicionér, promněte je a poté opláchněte.

Mytí rostlin

Rostlinám nestačí, když je zalijete vodou. Potřebují, abyste pečovali i o jejich listy. Dodejte jim lesk tím, že na ně nanesete vlasový kondicionér a přetřete je vlhkým hadříkem. Oživíte tím jejich energii a setřete z nich prach.

Péče o boty

O kožené a koženkové boty je potřeba pečovat, aby vypadaly dlouho jako nové. Pokud doma zrovna postrádáte speciální přípravek na boty, nemusíte si ho už ani kupovat. Stačí mít po ruce kondicionér. Kápněte si ho v malém množství na ruku a rozetřete ho po celých botách. Možná budete překvapení, jak se vaše boty budou najednou lesknout.

Praní oblečení

Některé kusy oblečení je potřeba prát pouze manuálně, aby se neponičily. Možná vám zrovna došel prací prášek, což nevadí, protože ho můžete nahradit obyčejným kondicionérem. Nemusíte se bát, že by vaše prádlo nebylo dobře vyprané, dokonce vám bude i vonět.

Holení chloupků

Možná jste odjeli na několik dní pryč z domu a zapomněli jste si tam pěnu na holení. Není to problém, pokud jste si s sebou vzali kondicionér. Holení na sucho dráždí a vysušuje pokožku. Natřete si místa, která si chcete oholit, kondicionérem a pusťte se do toho. Ten se sice nenapění, ale žiletka vám bude po natřeném místě snadno klouzat.

Domácí osvěžovač vzduchu

Domácí osvěžovač vzduchu si vytvoříte tak, že smícháte několik kapek kondicionéru se čtvrt litrem vody. Důkladně promíchejte a směs nalijte do rozprašovače. Pokud se vám bude zdát, že je vůně slabá, přidejte tam kondicionéru ještě více. Máte doma zbytečný lak na vlasy? Využijte ho třeba na skvrny od rtěnky.

Eva Vogelová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Mystická místa, kde vám bude buď neskutečně dobře, nebo se budete neskutečně bát

Věda & Vesmír

Vědci vypátrali dlouho ztracenou tektonickou desku. Ukrývá se pod Pacifikem

Bydlení

Ne každému se domů vejde pračka i sušička aneb na co se zaměřit při výběru spotřebiče dva v jednom

Zavřít reklamu