Vyrobte si úložný box na kolečkách za pár korun

Úložný prostor může být z různého materiálu
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Dílna 
02. září 2019 10:48 / Archiv
  0   0
Úložné prostory a skladování nejrůznějších předmětů v domácnosti jsou vděčným námětem řady návodů. V tom dnešním si ukážeme, jak si jednoduše vyrobit pojízdný box pod postel. A to doslova za pár korun.

Úložný prostor může být z různého materiálu. Ale pokud chcete vyrobit jednoduchý box, který se vejde třeba pod postel, můžete použít klidně karton. Nebo využít něco jiného, co by vám doma jen zabíralo místo.

Základní konstrukce

Důležité je, aby základem bylo něco pevného, nač se připevní kolečka. Stačí obyčejná dřevěná lať, prkénko, anebo v podstatě jakýkoli dřevěný kousek, který vám zůstal doma. Zespod přišroubujete dvě kolečka. Ta nejlevnější seženete již pod dvacet korun za kus. Mají je v každém hobby marketu. Budete tedy potřebovat dvě laťky či prkénka a čtyři kolečka. Na takto vzniklou pojízdnou část pak připevníte například kartonovou krabici s víkem. Můžete ale využít i starý kufr, který vám zbytečně zabíral místo. Máte-li naopak dost dřeva, klidně se pusťte do konstrukce boxu na míru.

Proč kolečka

Snadno byste mohli namítnout, že krabici přece můžete dát pod postel i bez koleček, po podlaze půjde snadno posouvat. Ale opak může být pravdou. Jakmile je krabice plná věcí, už se s ní nedá jednoduše manipulovat, a navíc při otěru o podlahu hrozí poškození krytiny. Toto platí ve větší míře i pro velké kufry nebo jiné velké úložné prostory.

Možná vylepšení

Chcete-li si s vaším výrobkem více vyhrát, můžete zvolit kolečka otáčecí. Budou sice dražší, ale s boxem budete moci zajet i jinam – velmi snadno ho totiž budete posouvat kterýmkoliv směrem. Nebo naopak můžete kolečky vybavit nábytek, který do té doby kolečka neměl a byl odkázán k tomu, aby stál na místě. Díky pohyblivosti pak můžete třeba stolek snadno odsunout a vytvořit v bytě volnou plochu – ať už pro cvičení nebo třeba pro tanec. Když se rozhodnete pro úložný prostor z kartonu, můžete krabici vylepšit i pomocí úprav popsaných v článku zde.

Cena

Základní cenu budou tvořit čtyři kolečka, ta se dají pořídit za necelých osmdesáti korun. Výhodou také bude zužitkování materiálu, který vám do té doby zabíral jen prostor a ničemu nesloužil. Nebo dokonce zrecyklujete materiál, který byste vyhodili. Dostane nové využití, což je vždycky lepší, než aby něco skončilo v kontejneru. Někdy můžete i kolečka odšroubovat z nějakého kusu, který už vyhazujete, a vše si tak zajistíte doslova zadarmo. 

Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Věda & Vesmír

I bez nových projektů na fosilní paliva se bude Země stále oteplovat o 1,5 stupně Celsia ročně

Bydlení

Zútulnit si balkon jde i za pár korun. Vyrobte si hezký nábytek z palet

Zavřít reklamu