Čeká vás stěhování? Existují způsoby, jak si ho trochu ulehčit

 Dům 
30. října 2019 11:10 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Co může být horší, než stěhování, na které nemáte dostatek času Internet
Stěhování je vždy stresující. Teď si navíc představte, že jej musíte zvládnout v krátkém čase, řekněme v rámci dvou týdnů. Celý proces už předem působí jako noční můra, která vás naprosto vyčerpá. Existují ale způsoby, jak si ho alespoň trochu ulehčit a zpříjemnit.

Stěhování, na které nemáte dostatek času, nikdy nebude bez stresu. Je ale pár věcí, kterým můžete předejít, abyste celé trauma alespoň trochu zmírnili. 

Zbavte se věcí navíc 

Vše vám půjde lépe, když budete mít méně věcí, které je potřeba přesunout. Je na čase udělat ve věcech, které vlastníte, extrémní čistku. Zbavte se všeho, čeho můžete. Cokoliv, co nechcete tahat na druhou stranu republiky, do zahraničí nebo do šestého patra v paneláku bez výtahu, zahoďte, darujte nebo prodejte. 

Doufejte v nejlepší, ale buďte připraveni na nejhorší 

Pokud vyžíváte profesionální stěhováky, proveďte předem důkladný průzkum, čtěte recenze na různých stránkách od různých lidí. Uvědomte si, že nemáte času nazbyt. Až si budete číst o různých společnostech, zkontrolujte, jak moc jsou vytížené v den vašeho stěhování. Můžete si nachystat i zálohu, komu zavolat v případě, že by se něco pokazilo.

Přijměte i méně ideální varianty

Pokud se potřebujete přestěhovat narychlo a nemáte ani prostor chodit na všechny prohlídky, volte i možnosti, které nejsou zrovna ideální. Poproste kamaráda, aby jel místo vás, jestli věříte jeho úsudku, nebo se zeptejte realitního makléře, zda by vám udělal prohlídku přes videohovor. 

Postarejte se o sebe

Jestli je jedna věc, kterou v žádném případě nemůžete vyškrtnout ze svého seznamu,  je to péče o vás samotné. Můžete si koupit nový nábytek, oblečení nebo vybavení kuchyně, ale vaše zdraví je nenahraditelné. Zkuste věnovat každý den během stěhování alespoň 15 minut každý den něčemu, co vám dělá dobře. Chvilku si čtěte, meditujte, zacvičte si nebo si alespoň dejte dlouhou koupel. Cokoliv, co vám pomůže zvládat stres. V případě, že máte mazlíčky, zkuste stěhování ulehčit i jim.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jennifer Lopez ukázala svoje sestry. Podobné si ale vůbec nejsou

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Nejrychlejší vlaky světa: Čínský maglev letí rychlostí až 460 kilometrů v hodině