Přenechte úklid domácnosti myčce. Co všechno kromě nádobí do ní můžete dát?

 Ostatní 
17. listopadu 2019 11:00 / Eva Vogelová
  0
📷
6 fotografií v galerii
Do myčky nepatří jen nádobí  Depositphotos
Myčka vám usnadní spoustu práce. Díky ní nemusíte často mýt velké množství nádobí, protože je stačí naskládat do myčky. Do ní však můžete dát i několik dalších věcí, které byste jinak museli umývat.

Výrobci deklarují, že do myček patří pouze nádobí, takže by vás patrně ani nenapadlo do nich dát něco jiného. Striktně tam nemůžete naskládat kovové, měděné, zlaté, stříbrné a dřevěné věci. Rozhodně byste tam neměli dávat ani žádné starožitnosti, ale následující předměty můžete.

Misky a hračky domácích mazlíčků

Máte doma psa či kočku? Patrně jim dáváte žrádlo do misek, které jednou za čas také musíte důkladně umýt. Nemusíte si s nimi však špinit ruce. Pokud máte nerezové či plastové misky, můžete je s klidem dát do myčky mezi další nádobí. Mají vaši mazlíčci plastové hračky? Ty totiž do myčky můžete vložit také.

Gumové boty

Možná se budete divit, ale do myčky můžete dát i gumové boty. Pokud doma často chodíte v žabkách či crocsech, tak také potřebují jednou za čas řádnou očistu. Když je nechcete mýt ručně, nemějte strach je vložit do myčky.

Plastové hračky

Pokud doma máte malé děti, nepochybně tuto radu oceníte. Batolata neustále strkají do pusy různé hračky a okusují je. Z toho důvodu je nutné, abyste je neustále dezinfikovali, protože by mohly chytit nějaký bacil. Plastové hračky nemusíte mýt ručně. Zabalte je do síťovaného sáčku a vložte do myčky spolu s ostatním nádobím. Nemusíte se bát, že by hračky nebyly dostatečně umyté.

Kuchyňské čističe

Používáte v kuchyni houbičku na nádobí, kartáč nebo kuchyňskou štětku? V tom případě můžete bez obav všechny tyto věci vložit do myčky. Spoustu lidí nenapadne, že by je měli důkladně vyčistit. Třeba několikrát použitá houbička na nádobí absorbuje několik milionů bakterií. Myčka jich většinu zlikviduje.

Hřebeny a kartáče na vlasy

Časem se ušpiní i hřebeny a kartáče na vlasy, které používáte denně. Nemusíte je mýt zbytečně ručně, dejte je do myčky. Ale pozor! Musí být pouze plastové. Nesmíte z nich zapomenout vyndat veškeré vlasy. Pokud se vám tam vejdou, umístěte je do držáku na příbory. V pračce nemusíte prát pouze oblečení. Co do ní ještě můžete dát?

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Synové Britney Spears nechtějí svoji matku ani vidět. Dokonce se chtějí vystěhovat ze země

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město