Oáza klidu a pohody v malé zahradě. Útulné zákoutí uděláte i na pár metrech čtverečních

 Zahrada 
07. ledna 2020 11:13 / Veronika Prášilová
  0
📷
10 fotografií v galerii
Není nad pohodové posezení či pohoupání v zeleni Depositphotos
Ne každému se poštěstí mít velkou zahradu se zeleninovými záhony, ovocnými stromy, úhledným trávníkem, bazénem a altánem. Každý má své preference, ale jistě se shodneme, že nejdůležitější je moci si v zahradě odpočinout, posedět s rodinou či přáteli. Ukážeme vám, že i v malé zahradě si můžete vytvořit útulné relaxační zákoutí, které vám budou všichni závidět.

Ve fotogalerii pod článkem naleznete několik tipů na praktické a útulné posezení, kde se budete cítit skvěle a dobíjet baterky při každé možné příležitosti.

Zákoutí s vodními živly

Zurčení vody je asi pro každého předzvěstí zklidnění a pohody. Vězte, že i na malý prostor můžete dostat skvělý vodní prvek. Záleží, jestli se raději budete dívat na mini rybníček s lekníny, tryskající fontánku, vodu líně stékající po kamenech nebo snad vodopád? Dokonce ani malý bazén nemusí být problém. Bude možná jen na pár temp nebo vodní bar, ale vždy se v něm budete cítit skvěle.

Zákoutí ohnivá

Dalším oblíbeným živlem je oheň. Praskající dřevo, vůně smůly a špekáčků, grilované dobroty či pečené brambory. To vše a mnohem více můžete mít i na malém prostoru. Dbát musíte pouze na dvě věci – bezpečnost, aby zdroj přímého ohně nebyl v blízkosti čehokoliv hořlavého, a také sledovat, kam fouká vítr, abyste nevyudili spolu s buřty i sousedy.

Pokud z jakéhokoliv důvodu na zahradě nemůžete mít ohniště, ale nechcete se připravit o romantiku v podobě mihotavých plamínků, vsadit můžete na variantu, která rozhodně nebude vadit sousedům, protože netvoří kouř. Pořídit si můžete zahradní biokrb, o jehož výhodách píšeme zde.  

Zákoutí houpací

Skvělým relaxem je i houpání. K tomu knížku nebo křížovku a čas se doslova zastaví. Dokonce se nemusíte vzdávat ani snů o houpací síti, pokud po ní toužíte a nemáte ji mezi co pověsit. Existují jednoduché konstrukce, které si postavíte, kam budete chtít. Houpačky pro více lidí se samozřejmě dají koupit, ale co si tak postavit svou vlastní houpačku? S různými vychytávkami jako držákem na nápoje nebo barevným LED osvětlením.

Zákoutí pro celou rodinu

Dokonce i tam, kde skutečně není místa nazbyt, se dá udělat koutek, který si užije opravdu každý člen rodiny. Jak uvidíte ve fotogalerii, i na malém prostoru se dá skloubit dětské hřiště s místem pro grilování a dokonce i vodním prvkem. A kdo nemá ani zahrádku, ale třeba jen balkon, i ten může proměnit v malou oázu klidu. Hlavní je, abyste se cítili příjemně a trávili čas s těmi, na kterých vám záleží, i kdybyste to byli jen vy sami.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Synové Britney Spears nechtějí svoji matku ani vidět. Dokonce se chtějí vystěhovat ze země

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...