Milujete komiksy? Oklopte se jimi i ve vašem domově!

Neobyčejný interiér získáte díky hravým doplňkům a zařízení.
 Dům 
22. května 2016 21:10 / Interiér
  0   0
Možná jste fandy komiksů a chtěli byste, aby vás oblíbení hrdinové doprovázeli i v dobrodružstvích všedních dnů. Proč ne? Interiéry můžeme zařídit přesně podle svých představ a nechat se inspirovat komiksovou kulturou, stačí trocha kreativity a hravosti. Komiks vás pobaví a zpestří váš interiér, výborně se hodí do obývacího pokoje, ten bude díky němu mnohem živější.

Styl zvaný pop-art, pro nějž jsou komiksové motivy jedním ze zřetelných prvků, má v bytovém designu svou tradici. Ačkoli pop-artisté v čele s Andy Warholem a Royem Lichtensteinem bojovali svým uměleckým pojetím s masovostí současné společnosti, nesmrtelné parafráze na jejich díla dominují od 60. let minulého století v nejednom obývacím pokoji.

Pokud toužíte po dekoracích ve stylu komiksu, nejdostupnější cestou je pořízení tematického zarámovaného plakátu. Ale oblibu komiksových panelů (jednotlivých obrázků) využili i výrobci nábytku, dekorací, textilií anebo tapet. Dokonce můžete mít i keramický obklad, vyprávějící komiksový příběh.

Typickým rysem každého komiksu, ať už toho dnešního nebo z dob minulých, jsou bubliny k zobrazení mluvené řeči a myšlenek. Toho využilo studio Fusca design z Mexika a navrhlo kolekci závěsných polic imitujících komiksové bubliny. Police mají ostré hrany, jsou z přírodního dřeva lakované bezbarvým či tónovaným lakem.

Vytvořit v interiéru podmínky pro vyniknutí komiksových prvků si žádá odvahu. Nejlépe výrazné barvy dekoračních prvků vyniknou ve světlém bytě, kde jsou nábytkové kusy kombinovány cestou protikladů. Například, kdy chlad bílé a modré barvy narušují jednotlivé sytě červené prvky v podobě minimalistických sedaček. Nic nebrání dominantní nábytkové prvky do motivů komiksových příběhů obléci. Ohnivou sedačku pak může pozdvihnout konferenční stolek polepený stránkami komiksu.

Samotné komiksové výjevy by měly mít vlastní ozdobnou zeď. Nechcete-li plochu stěn polepit plakáty, jsou ideální volbou jednoduché černé rámy. Laděný komiksový design vynikne v jednoduchých geometrických tvarech.

Na textilních doplňcích můžete nechat rozehrát další popartový prvek – rastrování. Budete-li chtít navodit dojem, že je vaše domácnost po vzoru starých plakátů a časopisů vytištěna jehličkovou tiskárnou, volte polštářky, závěsy či ubrusy se vzorem strukturovaných bodů. Interiér nakonec podtrhnou drobné detaily v podobě stylizovaného čajového servisu, hrdinských nástěnných hodin či ukládacích plechových boxů.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte unikátní ostrov, na kterém příroda vypadá jako z jiné planety

Věda & Vesmír

Pravěký svět byl opravdu děsivé místo. Kontinenty terorizovaly více než dvě miliardy obřích predátorů

Bydlení

I v souvislosti s koupelnou či toaletou existují zajímavosti, jež vás posadí na zadek

Zavřít reklamu