Pár tipů k zalévání rostlin

 Zahrada 
27. března 2017 12:36 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Jak a kdy zalévat rostliny, aby se jim dobře dařilo! http://www.duncanville.com/
Možná se mohou zdát odpovědi na otázky kdy a jak zalévat všechno, co vám roste doma v květináčích nebo venku na zahradě jako příliš snadné a banální. I tak může být některý z našich tipů někomu nápomocný.

Jak zjistím, kdy moje rostlinky potřebují zalít? Všechny potřebují k růstu vodu. Pokud to s ní ale přeženeme, bude to na ně mít stejně špatný dopad, jako kdyby žádnou nedostaly.

I když hlína na povrchu vypadá suše, v hlubších vrstvách může být ještě vláhy dostatek. Proto je zaručeným testem strčit do hlíny prst. Pokud zjistíte, že je hlína vyschlá i tam, je čas rostlinu zalít.

Další možností je sledovat váhu květináče. Příště před zaléváním vezměte květináč do ruky a porovnejte jeho váhu předtím a potom, co ho zalejete. Pak už podle váhy poznáte, zda je květináč už zase lehký a je potřeba ho zalít.

Když už vím, kdy je potřeba rostlinám dodat vláhu, je dobré vědět i jakým způsobem to provést. Důležité je zalévat půdu a ne listy. Mnoha rostlinám mokré listy nedělají dobře. Zvyšuje se tak jejich náchylnost k plísním a dalším nemocem.

Hrdlo nádoby, ze které zaléváte dejte až k půdě. Pokud byste vodu lili shora, mohli byste udělat do hlíny díry, což by mohlo narušit kořeny.

Zalévejte tak dlouho, dokud voda nezačne vytékat zespod květináče. To navede kořeny, aby rostly směrem ke dnu květináče, což je pro rostlinu dobré a také budete mít jistotu, že kořeny vespod dostaly dostatečné množství vody.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jennifer Lopez ukázala svoje sestry. Podobné si ale vůbec nejsou

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Nejrychlejší vlaky světa: Čínský maglev letí rychlostí až 460 kilometrů v hodině