Nemusíte sklízet všechnu zeleninu, některá přečká mráz i zimu

 Zahrada 
08. listopadu 2020 14:53 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Růžičková kapusta je typickou zimní zeleninou Depositphotos
Sklizeň zeleniny právě vrcholí. Ze zahrady mizí cibule, řepa, mrkev, petržel. Některé druhy zeleniny můžete na záhonech skladovat i přes zimu. Podzimní měsíce říjen a listopad jsou na zahradě jednoznačně ve znamení sklizně zeleniny. Ranní mrazíky dokáží s teplomilnou zeleninou pořádně zatočit, proto už by měla být pod střechou.

Zatím můžete venku nechat zelí, čekanku, fenykl, ředkvičky. I ty se musejí nejpozději do konce listopadu sklidit. Jiné druhy zeleniny mohou v záhonech zůstat, protože snesou mráz. Je to některá kořenová zelenina, zimní listová zelenina – špenát, růžičková kapusta, kadeřavá kapusta, zimní pórek a černý kořen.

Pastinák, mrkev a petržel

Mrkev a petržel se ukládají do písku. Část úrody však můžete na záhonech nechat. Jakmile zem zamrzne, kořenové zelenině se vytvoří velmi dobré podmínky a můžete si pro ni chodit přímo na záhony. Ovšem, když přijde rychlá obleva a teplo, kořeny začínají uhnívat, proto kořenovou zeleninu ze záhonu zpracujte jako první. V zimě v zemi vydrží pastinák, který se podobá petrželi, jeho kořen je však mohutnější a voní štiplavě a nasládle. Pastinák je odolnější než petržel a vydrží na záhonech celou zimu, ale musíte ho překrýt bílou netkanou textilií, která ho ochrání před holomrazy. Stejná přikrývka bude svědčit i mrkvi a petrželi. 

Zimní zelenina – růžičková kapusta

Růžičková kapusta vydrží na záhonech celou zimu a odolává i velkým mrazům. Kapustě svědčí úrodnější a mírně zásadité půdy, ale vyroste i ve stínu. Na předpěstování a výsadbu je už letos pozdě. Růžičková kapusta má dlouhou vegetační dobu a na záhony se musí vysadit do půlky června. Máte ale tip na příští rok. Pro kapustičky si pak můžete chodit od října do konce zimy. Z jedné rostliny sklidíte asi čtvrt kila růžiček. Růžičková kapusta, kterou necháte přejít mrazem, je o něco chutnější. Je ale potřeba to zkusit. 

Černý kořen

Je to dobrá staročeská zelenina a připravit z ní můžete výborný salát. Vysévá se na jaře přímo na záhony do polostínu. Pokud černý kořen vysejete v srpnu, budete ho sklízet od zimy do jara. Tato zelenina může zůstat v záhonu i přes zimu, což dokonce zlepší chuť kořene. Ten chutná nasládle i trpce. Černý kořen je možné vysévat i v listopadu, ale na sklizeň budete muset počkat do příštího roku. Dále čtěte: Chybí vám práce na zahradě? Pěstujte si zeleninu, která mrazům hravě odolá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Legenda dětských pořadů Michal Nesvadba oznámil konec

Styl

Už jste poznali sílu adaptogenů? Pokud ne, je čas vyzkoušet byliny, které se v čínské medicíně...

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu