Jak vyčistit ledničku bez plýtvání jídlem

Jak zachránit co nejvíc potravin při vyklízení ledničky?
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
04. září 2017 10:03 / internet
  1   1
Kolikrát jste už čistili ledničku a skončili s plným košem vyhozeného jídla a špatným pocitem z plýtvání? Každému se může stát, že přehlédne jídlo, které má v ledničce už příliš dlouho. Nemusíme ale vše hned zahodit. Zde je několik tipů, jak v takovém případě postupovat.

Některá jídla lze zachránit, i když si můžete myslet opak. Pokud v ledničce objevíte přezrálé ovoce, můžete je použít například při pečení, nebo je rozmixovat a vypít. Starší buchty a koláče budou zase jako čerstvě upečené, když je necháte přes noc ve vzduchotěsném obalu s kouskem chleba nebo jablka. Dokonce i potraviny na povrchu plesnivé lze konzumovat, pokud nakažené části odřežete spolu s 2,5 centimetrovou vrstvou, která se vám zdá v pořádku.

Přemýšlejte také nad tím, které potraviny jdou zmrazit. Zbytek vína například můžete dát zmrznout do formiček na led a potom jej využít při vaření. Kořenovou zeleninu, která už začíná měknout, je dobré před zmrazením trochu opražit na pánvi. Zmrazit se dají také buchty bez polevy a náplně, tvrdé sýry, oříšky a další.

Pokud rádi zahradničíte, můžete přestat vyhazovat do koše odřezky zespodu listové zeleniny. Z těchto částí lze znovu vypěstovat celou rostlinu. Zvažte, co dalšího z toho, co normálně vyhazujete, můžete ještě dále využít. Listy mrkve nebo zbytky petržele můžete například použít do omáček podobných pestu.

Když už lednici uklízíte, dejte všechny potraviny na místo, kam patří. V různých policích v lednici je odlišná teplota. Každému druhu potraviny vyhovuje teplota trochu jiná. Tím, že jídlo do ledničky správně naskládáte, můžete také předejít tomu, aby se brzy zkazilo.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do země neměly uniknout

Věda & Vesmír

V sedmdesátých letech vědci předpověděli, že naše civilizace zkolabuje v tomto století. Podle nové studie...

Bydlení

Udržte v domě dobrou energii. Zavírejte koupelnu a sklápějte záchodové prkénko

Zavřít reklamu