Zkuste v novém roce zlepšit své zahradnické schopnosti

Dejte si novoroční předsevzetí týkající se péče o vaše rostlinky
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zahrada 
14. ledna 2019 12:32 / Depositphotos
  1   0
Rozhodnutí, že se chcete stát lepším zahradníkem, je skvělý cíl, ale jako novoroční předsevzetí příliš nefunguje. Nejlepší jsou taková předsevzetí, která jsou malá, specifická a dobře se zapisují a sledují.

Pokud je jeden z vašich cílů v tomto roce stát se lepším zahradníkem, potřebujete svoji ambici přetvořit v něco více uchopitelného. Zde je několik jednoduchých, ale konkrétních předsevzetí, která si můžete stanovit na svojí cestě k úspěchu.

Buďte se svými rostlinami alespoň pět minut denně

Žádný vztah se nemůže rozvíjet bez společně stráveného času. To samé platí i pro zeleň. Stanovte si jako prioritu strávit alespoň pět minut denně péčí o vaše rostlinky, abyste se naučili více o jejich potřebách a životním cyklu. Ať už tento čas věnujete na otření prachu z listů, zkoumání symptomů nebo jen zalévání, budete z něj těžit vy i vaše rostliny. Jestli máte obavy, že budete zapomínat, nastavte si alarm, dokud si na každodenní rutinu nezvyknete.

Zapište si do kalendáře, kdy jednotlivé rostliny prořezávat

Aby rostliny vypadaly upraveně a optimálně rostly, je třeba je pravidelně prořezávat. To znamená zbavit se všech přerostlých nebo odumřelých částí. Ideálně byste to měli provést na začátku období růstu, což u většiny rostlin bývá na konci zimy. Až si zjistíte, kdy které rostlině začíná období růstu, nastavte si v telefonu upomínku, nebo si zapište poznámku do papírového kalendáře. Až ten čas přijde, odstřihněte nežádoucí části pod úhlem 45° čistými nůžkami a dávejte pozor, abyste neodstranili víc než čtvrtinu rostliny najednou. Samozřejmě se do stříhání nepouštějte také tehdy, když vidíte nové pupeny.

Začněte si vést zahradnický deník

Když o cokoliv pečujete, dříve nebo později se dočkáte výsledků, tak proč si úspěchy nezapsat? Díky deníku o vašich rostlinách, budete mít lepší přehled o jejich potřebách a budete se o ně moci starat efektivněji. Když výsledky péče shrnete vlastními slovy, bude vás to ještě více motivovat k tomu, abyste se stali lepším zahradníkem. Jestli jste úplní začátečníci, zde je několik tipů, které vám pomůžou s prvními krůčky.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

I na zdánlivě bezpečné pláži může číhat smrtelné nebezpečí. Na co byste si měli dát o dovolené...

Věda & Vesmír

Budoucnost lidstva? Šéf Amazonu o ní má jasno

Bydlení

Barva ložního povlečení může ovlivnit víc, než si možná myslíte

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu