Velikonoční tvoření: Ze skořápek si udělejte svíčky

 Dílna 
25. března 2019 13:36 / Šárka Sokolská
  0   0
📷
6 fotografií v galerii
Ozdobte si velikonoční stůl těmito krásnými svíčkami Pinterest
K Velikonocům patří vejce. A co si z nich vyrobit svíčky, které ozdobí váš sváteční stůl? A navíc vám s tím mohou pomoci děti.

Vejce jsou bezesporu jedním ze symbolů Velikonoc. A těch bývá v tomto období v každé domácnosti dostatek. Vajíčka můžete využít prakticky beze zbytku, včetně skořápek, které obvykle končí v koši. Díky nim si můžete vyrobit krásnou dekoraci na stůl.

Vajíčková svíčka

Výroba jarní svíčky je tak jednoduchá, že ji hravě zvládnou i děti. Takže se nebojte je přizvat. Můžete totiž vytvořit hned dva druhy svíček.

Potřebujete

  • vyfouklé skořápky nebo půlky
  • voskovou drť nebo zbytky svíček
  • voskové pastelky
  • knot
  • 2 kastrůlky
  • vodu
  • starou lžíci

Svíčka à la vejce

V prvním případě si můžete vyrobit svíčku ve tvaru celého vajíčka. Nejprve si vyfoukněte vajíčko. Udělejte však pouze jednu větší dírku na užší spičce skořáky. Vajičku uvnitř promíchejte třeba špejlí a vylijte ven. Prázdnou skořápku si dejte do kartonu od vajíček, aby se vám s ní lépe manipulovalo. Pak si připravte vosk. Voskovou drť rozehřejte ve vodní lázni a přidejte do něj kousky voskových pastelek, aby se vám krásně obarvil. Pokud chcete vícebarevné svíčky, rozlejte si rozehřátý vosk nejprve do několika mističek a v nich teprve rozmíchejte jednotlivé odstíny voskovek. Hotovou směs nalijte do skořápky, zapíchněte knot a nechejte chvíli odstát. Pak upravte knot tak, aby vám stál na středu a nechejte svíčku pořádně ztuhnout. Nakonec opatrně vyloupněte voskové vajíčko ze skořápky. A první dekoraci máte hotovou.

Skořápková svíčka

Druhá varianta svíčky je ještě jednodušší. Potřebujete půlky rozklepnutých skořápek, do nichž nalijete rozehřátý a případně obarvený vosk, zapíchnete knot a necháte ztuhnout. Pokud chcete svíčku něčím vylepšit, pak si skořápky můžete před nalitím vosku ozdobit, třeba pomocí pěny na holení. Více o tomto nápadu jsme psali zde.

Tip na závěr

Pokud milujete vonné svíčky, pak použijte vonný vosk a nebo do něj kápněte trochu oblíbeného esenciálního oleje. Svíčka vám pak váš interiér krásně provoní.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Pokud chcete zhubnout a posílit své zdraví, neměl by vaši pozornosti uniknout jeden druh čaje

Tech

Rozbitý ruský špionážní satelit spadl na americké území

Zavřít reklamu