Už nemusíte váhat, zda je nádobí vhodné do mikrovlnné trouby. Udělejte si rychlý test
Samozřejmě předem vyloučíme nádobí z kovu, s pozlacenými okraji či jinak dekorované, které by do mikrovlnné trouby vůbec nemělo přijít.
Neriskujte zbytečně
Při pořizování nového nádobí, které byste chtěli používat i v mikrovlnné troubě, je to jednoduché. Buď je jako vhodné přímo označené, nebo se poradíte s prodavačem. Horší je to s kousky, které již doma máte, a žádnou značku či nápis na nich nenajdete. Co do mikrovlnky nepatří, jsme již obecně zmínili, přidáme však ještě některé produkty, o kterých možná nevíte.
S čím se mikrovlnka nekamarádí
Vyhnout byste se měli krabičkám z tenkého plastu od cherry rajčat, jahod nebo hroznů. Nevyplatí se riskovat ani s nádobami z tenkého skla, které by horkem mohly prasknout. Raději nepoužívejte ani své oblíbené talířky a hrnky, ve kterých jste jídlo nebo nápoje ještě nikdy neohřívali, a také různé starožitné kousky, které by sice mohly být vhodné, ale hrozí prasknutí kvůli jejich věku a nejistému složení.
Test vhodnosti nádobí do mikrovlnné trouby
Chcete-li tedy vyzkoušet, zda je nějaká miska či jiná nádoba ze skla, porcelánu či silnějšího plastu vhodná pro ohřev jídla v mikrovlnné troubě, postupujte následovně. Vložte nádobí samotné do mikrovlnné trouby a pusťte ji na 30 vteřin na plný výkon. Jestliže zůstane nádobí studené nebo jen neznatelně teplé, máte vyhráno. Je-li naopak teplé nebo vyloženě horké, v mikrovlnce nemá co dělat.
A když už jsme u toho testování a zkoušení, máme pro vás další nápady, jak byste mohli netradičně využít mikrovlnnou troubu. Jak na loupání česneku, získání více šťávy z citrusů nebo pražení ořechů, se dočtete v našem dalším článku zde.