Změňte s novým rokem svou uklízecí rutinu

 Dům 
02. ledna 2020 11:05 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Novoroční změny mohou ovlivnit i způsob, jakým uklízíte Depositphotos
I pokud neradi rekapitulujete loňský rok a nechcete si dávat žádná předsevzetí, nejspíš cítíte, že je s otočením posledního listu v kalendáři ta nejlepší doba na změny. Víte, co ale zůstává každý rok stejné? Domácí práce. Zkuste to letos změnit!

Pokud je vaše uklízecí rutina stejná už několik let, využijte období nového roku k několika malým změnám, které vám zaběhlou nudu trochu osvěží. Uvidíte, že pak pro vás bude úklid přinejmenším zajímavější.

Pořiďte si novou uklízecí hračku 

Ulehčete si práci a pořiďte si nějaké nové čistidlo, se kterým bude úklid pohodlnější. Můžete si vybrat čisticí prostředek, který vám hezky voní nebo například nový mop, se kterým vám půjde práce lépe od ruky, než s tím starým, který se už pomalu rozpadá.

Vyměňte si zodpovědnosti

Pokud váš spolubydlící nebo partner vždycky vynáší koš a na vás pokaždé zbude koupelna, zkuste si na týden, měsíc nebo definitivně úkoly prohodit. Dozvíte se něco o sobě navzájem, o práci, kterou jste dřív nedělali a navíc vám to každodenní rutinu trochu oživí.

Vyzkoušejte vychytávky a babské rady

I když se místa, která potřebují vyčistit, nemění, můžete obměnit způsob, jakým je čistíte. Například většinu práce, na kterou používáte různá chemická čistidla, zvládne jedlá soda s octem nebo citronem. Nejen, že zkusíte něco nového, ale také budete mít o něco zdravější domov.

Jinak si práci rozdělte

Každý máme svoji typickou uklízecí rutinu, i kdyby to bylo jen - uklízím, když je to potřeba. Někteří se zaměřují na jednotlivé místnosti a jiní dělají jeden typ úklidu v celém bytě, když přijde třeba na vysávání. Někdo si plánuje dělat trochu práce každý den a jiní vše zvládnou během pár hodin o víkendu. Ať už je vaše metoda jakákoliv, zkuste něco, na co nejste zvyklí a možná objevíte, co vám více vyhovuje nebo s čím je úklid efektivnější. Začátek roku je nejvhodnější období i v případě, že doma plánujete větší změny.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Chrissy Teigen, nejdrzejší modelka a manželka amerického zpěváka, je znovu těhotná

Styl

Tuk na pažích má různé příčiny: Axilární prsní tkáň, hormonální změny a další důvody, proč se...

Dům a zahrada

Pivní zálivka strčí komerční hnojiva do kapsy. Prospěje nejen petúniím

Zavřít reklamu